petek, 20.10 2017, 22:00
Nova Izba
sobota, 21.10 2017, 21:00
Ljubljana
sobota, 21.10 2017, 21:00
Prireditveni center ŠTUK
sobota, 21.10 2017, 22:00
Cirkus
sobota, 21.10 2017, 23:00
Cvetličarna
ponedeljek, 30.10 2017, 19:00
Pub BELI KONJ
torek, 31.10 2017, 22:00
Cvetličarna
sreda, 15.11 2017, 19:00
Arena Stožice | Ljubljana

Kino Šiška

Trg prekomorskih brigad 3 (zraven: Derčeva ulica)
Ljubljana

Opis

Center urbane kulture Kino Šiška je javni zavod, katerega ustanovitejica je Mestna občina Ljubljana. In Kino Šiška je osrednja institucija za sodobno, urbano koncertno, a tudi vizualno in uprizoritveno kulturo ne samo v Ljubljani, ampak tudi v Sloveniji, obratuje od septembra 2009. Na leto se v Kinu Šiška zvrsti preko 250 dogodkov, ki jih obišče okoli 65 tisoč obiskovalcev.

Na skupni površini kar 2.468 m2 v Kinu Šiška najdete veliko dvorano Katedralo s kapaciteto 932 stojišč oziroma 450 sedišč, malo dvorano Komuno z 200 stojišči oz. 120 sedišči pa razstavni prostor Kamero ter kavarno z letnim vrtom.  V Kinu Šiška dela 9 redno zaposlenih in več kot 40 zunanjih sodelavcev.

S svojim programom Kino Šiška predstavlja in združuje urbanost, multikulturnost, politično neobremenjenost, tehnološko  naprednost ter je hkrati z arhitektonskimi rešitvami eno najprijaznejših prizorišč za gibalno in senzorno ovirane osebe  v Sloveniji. Kino Šiška spodbuja inovativnost, kreativnost ter mednarodna povezovanja.

 

Med dogodki, ki so se doslej zvrstili v Kinu Šiška, smo na glasbenem področju najbolj ponosni na legende alternativne glasbe – Laibach, Swans, My Bloody Valentine, Atari Teenage Riot, Mudhoney, Mark Lanegan, Shellac, Tricky, Tindersticks, Godspeed You! Black Emperor, Lamb, Deus, The Ex, The Walkabouts, Grinderman, zastavonoše novejše indie/pop/rock scene – Florence & The Machine, Tame Impala, The Kooks, Plan B, Interpol, Crystal Castles, The Ting Tings, The Walkmen, Japandroids, Deerhoof, Zola Jesus, Glass Candy, White Lies, Soley, Mac DeMarco, New Young Pony Club, vrhunska imena etno in jazz glasbe – Jan Garbarek, Trilok Gurtu, Medeski Martin & Wood, Jack DeJohnette, Billy Cobham, Oregon, The Necks, Jane Birkin, Teresa Salgueiro, Mulatu Astatke, Nneka, špico sodobnih elektronskih plesnih in eksperimentalnih live actov – Alva Noto & Blixa Bargeld, Ryoji Ikeda, The Field, Monolake, Elektro Guzzi, Patrick Pulsinger Band, Pan Sonic, Fennesz, Bonobo, rock in metal legende – The Cult, Megadeth, Saxon, Fear Factory, In Flames, punk legende – Jello Biafra, Pennywise, Flogging Molly, Dropkick Murphy’s ter najboljše regionalne in domače bende – Darkwood Dub, Repetitor, Silence, Moveknowledgement, Melodrom, Klemen Klemen, Foltin, Letu štuke, Lollobrigida, Laka, Demolition group, Obojeni program, Gušti, Srečna mladina, Svi na pod, Bambi Molesters …

Na filmskem, razstavnem in eksperimentalnem področju velja izpostaviti slovenske premiere dokumentranih filmovThe Artist Is Present: Marina Abramović, Ai Weiwei: Never Sorry in Projekt Rak: Ulayev dnevnik od novembra do novembra, Bienale neodvisne ilustracije, skupinsko razstavo sodobne beograjske grafične umetnosti Izhod skozi luknjo čudes, Ce Cote En Haut: Vizualni svet založbe Constellation Records, 3D fotografsko razstavo Mimikrija (avtor: Matjaž Tančič), Strip v Louvru, Louvre v Šiški (Francoski Inštitut Charles Nodier in Le Louvre), comiXconnection (Muzej evropskih kulturBerlin), kuš!: Poslednja vžigalica, eksperimentalno delavnico Emotivno okno (Aalto Media Factory),  pregledno razstavo Betelgeza (avtor: Natan Esku), razstavo ilustracij Human Beings – God’s Only Mistake (avtorica: Wasted Rita), multimedijsko instalacijoDo I need to go there (avtorja: Leo & Björn), potujočo razstavo Blossoming (Le Petit Mignon), razstavo umetniških del in kolažev Art Core (avtorica: Coco Wasabi), cikel razstav mladih ustvarjalcev, serijo stripovskih dogodkov Stripolis ter umetniške rezidence WallART (avtor: Alexandros Vasmoulakis) in Mural Arts Residency – What’s the Deal? (avtorja: Pallo Ollap in Miron Milić).

Na gledališkem in plesnem področju pa izpostavljamo Večer dveh plesnih premier (Leja Jurišič in Mala Kline), CoFestival (preplet treh plesnih festivalov) – Qudus Onikeku: Still/Life, Rose is a Rose (Zagrebačko kazalište mladih), Pomladno prebujenje, Metamorfoze Bare Kolenc, Pasji dnevi Bena J. Riepeja, Luftballett Vlada Repnika in Urbanobalet – ciklus mladih koreografov. V Kinu Šiška se tradicionalno odvija tudi Slovenia Fashion Week.

 

Napovednik dogodkov

Kdaj
petek, 20.10 2017, 20:00 CORY HENRY AND THE FUNK APOSTLES
sobota, 21.10 2017, 14:00 BELEŽKE Z JAPONSKO VEZAVO
sobota, 21.10 2017, 20:00 LOLA MARSH
nedelja, 22.10 2017, 20:00 ANATHEMA + Alcest
torek, 24.10 2017, 21:00 SONICA Series XXI | LAWRENCE ENGLISH
sreda, 25.10 2017, 20:00 MILKO LAZAR IN IGOR MATKOVIĆ Z BIG BANDOM RTV SLOVENIJA
četrtek, 26.10 2017, 20:00 DARKO RUNDEK: Apocalypso Now Tour
petek, 27.10 2017, 20:00 YOUNGBLOOD BRASS BAND
sobota, 28.10 2017, 9:00 SLOVENIAN CREATIVE WORKSHOP 2017
torek, 31.10 2017, 20:00 HERBALISTI
torek, 31.10 2017, 20:00 ELUVEITIE
ponedeljek, 06.11 2017, 20:00 DRUGAČNI SVETOVI 2017
ponedeljek, 13.11 2017, 18:00 LUCIJA IVŠIĆ
ponedeljek, 27.11 2017, 20:00 THE NECKS
Share/Save

Kje smo

Oceni nas

4
Ocena: 4 (2 votes)

Odpiralni čas

Pon: 8.00 - 23.00

Tor: 8.00 - 23.00

Sre: 8.00 - 23.00

Čet: 8.00 - 23.00

Pet: 8.00 - 23.00

Sob: 8.00 - 23.00

Ned: 8.00 - 23.00

Oglaševanje

MOBILNA APLIKACIJA

Prenesite si brezplačno mobilno aplikacijo.

 

applikacija